Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Aralık 2023 Cumartesi

Yeni varyant: Salgın geri dönüyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün bir alt varyantı olan JN.1'i, hızlı yayılma özelliği nedeniyle 'dikkate alınması gereken varyant' kategorisine aldı.

Yeni varyant: Salgın geri dönüyor

JN.1 varyantı, dünya genelinde nüfus yoğunluğu yüksek olan Hindistan, Çin ve ABD gibi ülkelerde tespit edildi. DSÖ yetkilileri, şu an için kamu sağlığı açısından riskin düşük olduğunu ve mevcut aşıların koruma sağlamaya devam ettiğini belirtiyor. Risk değerlendirmesinde, JN.1'in özellikle kış mevsimine giren ülkelerde diğer viral ve bakteriyel enfeksiyonlarla birlikte koronavirüs vakalarının artmasına neden olabileceği ifade ediliyor.

Omicron, bir süredir dünya genelinde hakim varyant konumunda. DSÖ, JN.1 dahil, Omicron ile ilişkili birkaç 'dikkate alınması gereken varyantı' izliyor, ancak bunların hiçbiri şu anda endişe verici olarak değerlendirilmiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ne (CDC) göre, JN.1, ABD'de şu anda en hızlı yayılan varyant olup enfeksiyonların yüzde 15 ila 29'unu oluşturuyor.

DSÖ'nün enfeksiyonları ve ciddi hastalıkları önlemek için önerileri arasında; kalabalık ve kapalı alanlarda maske kullanımı, öksürme ve hapşırma sırasında ağzı kapama, ellerin düzenli olarak temizlenmesi, riskli kategorideyseniz güncel korona ve grip aşılarını yaptırma ve korona belirtileri varsa test yaptırma yer alıyor.

Geri Dön 23 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN