Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Tecavüzden hapse giren Dani Alves kefaletle serbest

İspanya'da bir kadına cinsel saldırı suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezası alan Brezilyalı futbolcu Dani Alves, 15 ay hapis yattıktan sonra 1 milyon avro kefaletle serbest bırakıldı.

Brezilyalı futbolcu Dani Alves, İspanya'da bir kadına cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanarak 4 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. 15 ay hapis yattıktan sonra 1 milyon avro kefaletle serbest bırakılan Alves, Barselona'daki Brains 2 Cezaevi'nden ayrıldı. İspanya ve Brezilya pasaportlarına el konulan Alves, haftada bir kez mahkemeye imza atma, İspanya dışına çıkmama, mağdura minimum 1 kilometre mesafe koruma ve herhangi bir iletişim kurmama şartlarına tabi tutuldu.

Siyasetçiler tepkili

Alves'in serbest bırakılması, İspanyol ve Brezilyalı siyasetçiler arasında tepkilere neden oldu. İspanya'da sol görüşlü Podemos partisi ve sol hükûmetin bazı bakanları, cinsel saldırı suçundan mahkûm edilmiş bir kişinin yüksek kefaletle serbest bırakılmasını eleştirdi. Brezilya Kadın Bakanı Cida Gonçalves de İspanya adalet sistemini başarısız olmakla suçladı.

Alves, 30 Aralık 2022'de bir eğlence mekanının tuvaletinde 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla itham edildi ve 20 Ocak 2023'te tutuklandı. İlk ifadelerinde olayı inkâr eden Alves daha sonra cinsel ilişkiyi kabul etti ancak bunu eşini korumak için yaptığını söyledi. Alves'in Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi tutuklanmasının ardından feshedildi.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN