Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Kasım 2023 Pazartesi

Şirketlerin kârı arttı, işçilerin ücreti azaldı

Yapılan son araştırma, Avrupa'da işçilerin reel ücretleri geçtiğimiz yıl düşerken, şirketlerin kârının arttığını ortaya koydu.

Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun (ETUC) son araştırmasına göre; geçtiğimiz yıl Avrupa genelinde gerçek ücretler düşerken şirketlerin kârı arttı. Raporda, gerçek kârların yüzde 1,5 artmasına karşın AB’de reel ücretlerin yüzde 0,7 oranında azaldığı belirtildi.

ETUC Genel Sekreteri Esther Lynch, "Pandemiden bu yana, şirketlerin kârları artmasına rağmen Avrupalı işçilerin pasta payı küçülüyor. Zorlu işlerde, uzun saatler çalışan insanlar, ailelerini geçindirmek ve evlerini ısındırmak için çabalarken; CEO’lar ve sermayedarlar daha da zenginleşti” dedi.

Lynch, önümüzdeki yıl yapılacak Avrupa seçimlerini işaret ederek, bunun AB politikasında bir dönüm noktası olacağını savundu.

Geri Dön 20 Kasım 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN