Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Kasım 2023 Perşembe

Şehir içi otobüsler 2030'dan itibaren sıfır emisyonlu olacak

Avrupa Birliği (AB), şehir içi otobüslerin 2030'dan itibaren sıfır emisyonlu olmasını zorunlu hâle getirecek.

AB Parlamentosu, ağır vasıtaların emisyonlarını azaltmaya yönelik yeni kurallar konusunda üye ülkelerle yapılacak müzakere pozisyonunu kabul etti.

Buna göre, 2030'dan itibaren satılacak yeni şehir içi otobüslerin sıfır emisyonlu olması gerekecek. Biyometan ile çalışan şehir içi otobüslere ise katı koşullar altında 2035 yılına kadar geçici bir muafiyet verilecek.

Yeni kurallar, şehir içi otobüslerden kaynaklanan kirliliği azaltmak ve AB'nin iklim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA), belirlenen yeni hedeflere ulaşmak için AB'nin ağır vasıta ekosistemindeki bütün aktörleri kapsayan sistemsel bir dönüşüm gerekeceğini bildirdi.

ACEA, üreticilerin elektrikli ve hidrojenle çalışan araçlar için sıfır emisyon teknolojilerine milyarlarca dolar yatırım yaptığını, ancak yeterli şarj ve yeniden dolum altyapısının olmaması, etkili karbon fiyatlandırma planları yapılmaması ve sıfır emisyonlu alternatiflere yönelik desteklerin eksikliğinin ulaşımda yeşil dönüşümün önündeki başlıca engeller olduğunu belirtti.

Geri Dön 23 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN