Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Otomobil devleri 200 avroyu çok gördü

Avrupa'nın en büyük 5 otomobil üreticisi, en ucuz modellerinin fiyatını enflasyonun iki katı artırdı. Emisyon standartları içinse araç başına 200 avroluk önlemleri 'pahalı' buldular.

Avrupa Ulaşım ve Çevre Federasyonu'nun araştırmasına göre, Avrupa'nın en büyük 5 otomobil üreticisi, en ucuz modellerinin fiyatlarını 2019'dan bu yana ortalama yüzde 41 yükseltti. Bu artış, toplam enflasyon oranının neredeyse 2 katına denk geliyor.

Araştırmaya göre, Peugeot 208, Seat Ibiza ve Renault Twingo gibi en ucuz modellerin fiyatları yüzde 37 ile yüzde 56 arasında arttı. Mercedes A ve B sınıfı gibi daha üst segment modellerin fiyatlarında da yüzde 38'lik artış yaşandı. Araştırmacılar, bu fiyat artışlarının enflasyon seviyelerinin veya ham madde ve diğer bileşen maliyetlerinin çok üzerinde olduğunu belirtti.

200 avroyu çok gördüler

Araştırmada ayrıca, otomobil üreticilerinin fiyat artışları nedeniyle geçen yıl rekor kâr elde ettiği, buna rağmen Euro 7 emisyon standartları çerçevesinde araç başına 200 avroya mal olacak önlemleri pahalı bulduğu ve bununla mücadele ettiği kaydedildi.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN