Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Eylül 2023 Salı

Kanada'da, Nazi askerine ‘savaş kahramanı’ muamelesi

Kanada'da Avam Kamarası Başkanı Anthony Rota, Nazi askeri Yaroslav Hunka'yı 'savaş kahramanı' olarak tanıttı ve teşekkür etti. Bunun üzerine Rota özür diledi.

Kanada'nın Avam Kamarası Başkanı Anthony Rota, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin 22 Eylül'deki konuşmasının ardından Naziler için savaşan bir kişiyi "onurlandırdığı" için özür diledi. Rota, 98 yaşındaki Yaroslav Hunka'yı "savaş kahramanı" olarak tanıtmış ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etmişti. Ancak Hunka'nın Nazi tarafında savaştığının ortaya çıkmasının ardından Rota ağır eleştirilere maruz kaldı.

Eleştirilerin ardından Rota, yazılı bir açıklama yaparak, "Ukrayna Devlet Başkanı'nın konuşmasının ardından Meclis'te bulunan bir kişiden övgüyle bahsettim ancak daha sonra bu kararımdan pişmanlık duydum." ifadelerini kullandı. Ayrıca, Parlamento üyeleri ve Ukrayna delegasyonunun kendisinin Hunka'dan bahsedeceğinden haberdar olmadığını belirtti ve "Kanada ve tüm dünya Yahudi topluluğundan özellikle özür diliyorum. Bu eylemin tüm sorumluluğunu üstleniyorum." açıklamasında bulundu.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau da bir açıklama yaparak, Rota'nın Hunka'yı parlamentoda tanıtma konusundaki sorumluluğu üstlendiğini ve bu konuda önceden Başbakanlık Ofisi veya Ukrayna delegasyonuna bilgi verilmediğini belirtti.

Geri Dön 26 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN