Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

FAO: Dünyada her üç kişiden biri yetersiz besleniyor

Her yıl 16 Ekim'de kutlanan Dünya Gıda Günü için FAO'nun yayımladığı raporda, dünyada her üç kişiden birinin yeterli gıdaya ulaşamadığı belirtildi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), "Dünyada Gıda Güvenliği ve Beslenmenin Durumu 2023" adlı raporunda, yetersiz beslenmenin küresel ölçekte yaygın olduğunu ve 2021'den 2022'ye değişmeden devam ettiğini belirtti.

2022 yılında dünya genelinde 691 ila 783 milyon kişi açlıkla mücadele etmek zorunda kaldı. Ayrıca, dünya nüfusunun yüzde 29,6'sına denk gelen yaklaşık 2,4 milyar insan da yeterli gıdaya ulaşamıyor.

Ayrıca, 2019'dan 2022'ye kadar Afrika, Asya ve Okyanusya bölgelerinde yetersiz beslenme oranının arttığı, ancak Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde bu oranın azaldığı belirtildi.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN