Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

DSÖ: Ruh sağlığı sorunları 'bir sonraki pandemi' olacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, ruh sağlığı sorunlarını bir sonraki pandemi olarak nitelendirdi. 

Kluge, Covid-19 salgınından çıkarılan önemli derslerden birinin sağlık iş gücünün desteklenmesi olduğunu belirtti. Avrupa'da emeklilik ve küresel göç nedeniyle 2 milyon doktor ve hemşire açığı olduğuna dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının tükenmişlikle mücadele ettiğini vurgulayarak, iyi çalışma koşulları sağlanması ve ruh sağlıklarının desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Kluge, Covid-19 sırasında hızla geliştirilen aşılar hakkında halkın endişelerini anladığını belirtti ve bu aşıların mevcut teknolojiler üzerine inşa edildiğini açıklamanın önemini vurguladı. Aşı karşıtlığına karşı, insanların endişelerini dinlemenin önemine değindi.

"Asıl soru yeni pandeminin ne zaman olacağı"

Yeni bir pandemi beklentisi hakkında Kluge, "Asıl soru yeni bir pandemi olup olmayacağı değil, ne zaman olacağıdır" dedi. Ruh sağlığı sorunlarının, özellikle Covid-19 sırasında tecrit altında olan gençlerde arttığını, kaygı ve uyku problemlerinin yaygın olduğunu belirtti.

Avrupa Birliği'nden (AB) alınan verilere göre, AB ülkelerinde her altı kişiden birinin endişe ve uyku sorunları yaşadığını, çocukların uzun süre ekran karşısında zaman geçirmesinin bu sorunları tetiklediğini ifade etti. Kluge, çocukların ekranda maruz kaldıkları uygun olmayan içeriklerin mükemmellik algılarını olumsuz etkilediğini söyledi.

Kluge, yaşamın giderek daha karmaşık hâle geldiğini, insanların iklim değişikliği, savaşlar ve sürekli krizlerle endişe duyduğunu belirtti. Bu durumun insanların ruh sağlığını olumsuz etkilediğini ve sağlığın sadece fiziksel değil, aynı zamanda güçlü bir zihinsel durum olduğunu vurguladı.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN