Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

DSÖ 'kuş gribi kaynaklı ilk ölümü' duyurdu, Meksika'dan açıklama geldi

DSÖ, Meksika'da kuş gribinin bir alt türü olan H5N2 nedeniyle ölümle sonuçlanan ilk vakanın görüldüğünü doğruladı. Meksika ise açıklamanın hatalı olduğunu, ölen kişinin diyabet ve böbrek yetmezliği yaşadığını savundu.

DSÖ 'kuş gribi kaynaklı ilk ölümü' duyurdu, Meksika'dan açıklama geldi

DSÖ'nün açıklamasına göre; Meksika'nın başkenti Mexico City'de ateş, nefes darlığı, ishal ve mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki bir hasta, 24 Nisan'da hayatını kaybetti. Bu, laboratuvar ortamında doğrulanmış, H5N2 kaynaklı ilk insan ölümü olarak kayıtlara geçti. DSÖ, virüse maruz kalınan kaynağın şu anda bilinmediğini, ancak Meksika'daki kümes hayvanlarında A virüsünün (H5N2) görüldüğünü belirtti.

Meksika'dan açıklama

İlk ölümlü vakanın açıklanmasının ardından, Meksika Sağlık Sekreteri Jorge Alcocer, DSÖ'nün hatalı açıklamada bulunduğunu savundu. Alcocer, ölen kişinin kuş gribi nedeniyle değil, diyabet ve böbrek yetmezliği nedeniyle öldüğünü söyledi.

DSÖ "Yeni pandemi her an gelebilir" demişti

Koronavirüs salgınının ardından DSÖ, yeni bir pandeminin her an ortaya çıkabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde yeni bir salgına karşı hazırlık eksikliği bulunduğunu söylemişti.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ise Birleşmiş Milletler öncülüğünde küresel bir pandemi anlaşması girişiminin Mayıs 2025'e kadar ertelenmesini üzüntü verici olarak nitelendirdi. Michel, "Bazılarının siyasi irade ve cesaret eksikliği vardı ve bu üzüntü verici," dedi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN