Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Kasım 2023 Cumartesi

Dört günlük ateşkes başladı

Gazze'de 4 güns ürecek ateşkes ve rehine takası anlaşması dün başladı. Hamas, 13 İsrailli rehineyi teslim etti. Karşılığında İsrail, 39 Filistinli mahkumu serbest bıraktı.

Dört günlük ateşkes başladı

Gazze'de 4 gün sürecek ateşkes ve rehine takası anlaşması uyarınca Hamas, 12 Taylandlı, 1 Filipinli ve 13 İsrailli rehineyi Kızılhaç'a teslim etti. İsrail de 39 Filistinli mahkumu serbest bıraktı. Binlerce Filistinli toplanarak esirleri karşıladı. Filistinliler, esirlerin özgürlüğüne kavuşmasını kutladı. Anlaşma kapsamında İsrail hapishanelerinden 4 gün boyunca toplam 150 Filistinli mahkum ile Gazze’deki 50 İsrailli rehine takas edilecek.

Bu anlaşma kapsamında Gazze'de 4 günlük insani ara başladı. Ayrıca, Mısır'ın arabuluculuğunda yapılan anlaşma ile akaryakıt, gaz, gıda, tıbbi malzeme ve su gibi insani yardımlar Gazze'ye ulaştı. 

Akaryakıt ve gaz girişi, ABD ve Katar'ın arabuluculuğuyla çatışmaların durdurulması anlaşması kapsamında gerçekleştirildi. Mısır, insani ara süresince Gazze'ye günlük 130 bin litre dizel yakıt ve 4 gaz tankeri girişi sağlayacak. 

Süreç nasıl işliyor?

İlk olarak, her iki taraf, kadın ve çocukları serbest bırakacak. Uluslararası Kızılhaç Komitesi, İsrailli rehinelerin Refah Sınır Kapısı'na kadar eşlik edip İsrail ordusuna teslim ediyor. Rehineler, Mısır sınırından İsrail'e ait helikopterle gönderilerek Tel Aviv'deki hastanelerde sağlık kontrolünden geçirilecek. Aynı zamanda İsrail, 39 Filistinli mahkumu serbest bırakacak. Bu mahkumlar, Batı Şeria'daki Ofer Hapishanesi'nden salıverilip Doğu Kudüs'e gönderilecek.

Geri Dön 25 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN