Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Dikkat: Avrupa'da yeni ehliyet yasası

Avrupa Parlamentosu'nda alınan kararla birlikte, AB üyesi ülkelerden birinde verilen sürüş yasağı, tüm AB ülkelerinde geçerli olacak.

Dikkat: Avrupa'da yeni ehliyet yasası

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki ehliyet sahiplerini doğrudan etkileyen bir karar aldı. Bundan böyle, trafik kuralı ihlalleri sonucu verilen cezaların sertleştirilmesi ve sürüş yasaklarının AB genelinde geçerli olması sağlanacak. Mevcut durumda bir ülkede sürüşten men edilen bir sürücü, başka bir ülkede direksiyon başına geçebiliyorken, yeni düzenleme ile bu cezalar tüm AB ülkelerinde geçerli hâle gelecek. İhlal edilen trafik kuralları araştırılacak ve 25 gün içinde ilgili ceza, başka bir ülkede de uygulanacak.

Yeni düzenlemeye göre, saatte 50 kilometreyi aşan hız ihlalleri ehliyetin iptaline neden olabilecek. Yerleşim bölgelerinde izin verilen hız limitlerinin aşılması da ehliyetin geri alınmasına sebep olacak. AP üyeleri, ehliyetsiz araç kullanımını ciddi trafik suçları listesine eklenmesi yönünde oy kullandı. Bu kararlar, otomatik olarak ehliyeti veren AB ülkesiyle paylaşılacak.

AB üye devletlerinin bu yeni kurallar üzerinde anlaşmaya varması ve ulusal hukuka aktarması gerekiyor. Ancak, üye devletler henüz bu konuda bir karara varmış değil. Müzakerelerin, yeni parlamento seçilmesinden sonra yaz aylarında başlaması bekleniyor ve bir anlaşmaya varılması durumunda, devletlerin ulusal yasaları güncellemeleri için yaklaşık 2 yıl süreleri olacak.

SPD’li AP Milletvekili Thomas Rudner, tehlikeli park etme, tehlikeli sollama gibi eylemlerin de kapsama alınarak araç kullanma yasağına yol açması gerektiğini belirtti. Yeni düzenlemenin amacı, AB genelinde karayollarında meydana gelen ölümlerin sayısını azaltmak. AP Başkan Yardımcısı Jan-Christoph Oetjen, AB içinde ciddi trafik suçları işleyen herkesin sürüş hakkını kaybedeceğini vurguladı, ancak uygulamanın ayrıntıları konusunda farklı görüşlerin olduğu kaydedildi.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN