Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Cinsel istismarda bulundukları kadınlara 250’şer dolar verdiler

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Ebola salgını sırasında Kongo'da görev yapan personelinin de aralarında olduğu sağlık çalışanları tarafından cinsel istismara uğrayan kadınlara 250'şer dolar verdi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2018-2020 yılları arasında Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) Ebola salgını sırasında, aralarında kendi personelinin de olduğu sağlık çalışanları tarafından cinsel istismara uğrayan 100'den fazla kadına 250'şer dolar ödeme yaptı.

BM personelinin günlük harcırahından bile az

Bu ödeme, mağdurlara maddi bir destek sağlamak amacıyla yapıldı. Ancak, bu miktarın mağdurların yaşadıkları travmayı ve mağduriyetlerini telafi edip etmeyeceği tartışılıyor. Ödemelerin, BM çalışanlarının bir günlük harcırahından bile az olması da eleştirilere neden oldu.

DSÖ: Korkunç olayın etkilerini hafifletmek için ödeme yapıldı

DSÖ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu ödemelerin, mağdurlara ihtiyaç duydukları desteği sağlamak ve bu korkunç olayın etkilerini hafifletmek için yapıldığını" söyledi.

Ebola salgını döneminde çok sayıda kadına cinsel istismar

KDC'de 2018-2020 yılları arasında yaşanan Ebola salgını sırasında, DSÖ çalışanlarının çok sayıda kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti. DSÖ, bu iddialar üzerine bağımsız bir soruşturma komisyonu kurmuştu. Komisyon, soruşturma sonucunda ülkedeki Ebola salgını döneminde 83 cinsel istismar vakası tespit etmişti. Rapora göre, istismara uğrayan bir kişinin yaptığı doğumda engelli bir çocuk dünyaya getirdi. Çocuk, özel tedaviye muhtaç.

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN