Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Kasım 2023 Çarşamba

BM: Öldürülenlerin yüzde 70’i çocuk ve kadın

BM Filistinli Mülteciler Ajansı Başkanı Philippe Lazzarini, İsrail'i Filistinlileri "toplu cezalandırmakla" ve sivilleri zorla yerinden etmekle suçladı.

BM: Öldürülenlerin yüzde 70’i çocuk ve kadın

Lazzarini, BM Güvenlik Konseyi toplantısında Gazze'deki İsrail saldırıları hakkında konuştu ve Gazze'de güvenli bir yer olmadığını vurgulayarak, son üç haftada ölenlerin yüzde 70'inin çocuklar ve kadınlardan oluştuğunu belirtti.

Ayrıca, kiliseler, camiler, hastaneler ve sivil tesislerin göz ardı edildiğini ve uluslararası insancıl yasalarca korunan birçok insanın öldüğünü ve yaralandığını ifade etti. Gazze'deki ablukanın toplu cezalandırma olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Catherine Russel de Gazze'de İsrail'in saldırıları sonucu 3 bin 400'den fazla çocuğun öldüğüne, 6 bin 300'den fazla çocuğun yaralandığına dikkat çekti. Gazze'de her gün 420'den fazla çocuğun öldüğü veya yaralandığına işaret ederek, bu rakamın herkesi derinden etkilemesi gerektiğini belirtti.

Russel, Gazze'de en az 221 okulun ve 177 bin konutun yıkıldığı veya zarar gördüğünü açıkladı ve temiz su başta olmak üzere diğer temel ihtiyaçların tükendiği, temiz su ve sanitasyon eksikliğinin felakete yol açma noktasında olduğunu uyardı.

UNICEF Sözcüsü James Elder, Gazze'deki çocukların son çatışmalardan olumsuz etkilendiğini ve "Gazze, çocuklar için mezarlığa dönüşüyor" dedi.

Geri Dön 01 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN