Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Avrupa'da tartışmalı göç reformu kabul edildi

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği'nin sığınma ve göç politikalarını kapsayan geniş çaplı bir reform tasarısını kabul etti.

Sağ ve sol kanattan gelen muhalif sesler nedeniyle oylama öncesi belirsizlik yaşanmasına rağmen çarşamba günü öğleden sonra tasarı, az bir oy farkıyla onaylandı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarih yazıldı. AB'de göç ve iltica konularını sağlam bir yasal çerçeve içinde ele aldık. Bu yapı 10 yıldan uzun sürede oluşturuldu ancak sözümüzü tuttuk. Dayanışma ve sorumluluk arasında bir denge. Bu, Avrupa'nın yoludur" dedi. Almanya Başbakanı Olaf Scholz, reformu 'tarihi, vazgeçilmez bir adım' olarak nitelendirerek övdü.

Reform, üye devletlere sığınma şansı düşük olan göçmenlerin doğrudan ülkeye giriş yapmadan dış sınırlardan geldikleri ülkelerine ya da güvenli üçüncü ülkelere geri gönderilmelerine olanak tanıyor. Ayrıca sığınmacıların daha iyi kayıt altına alınmalarını sağlıyor. Altı yaşından küçük çocukların da parmak izi ve diğer biyometrik verileri kayıt altına alınacak. AB, İtalya, Yunanistan ve Kıbrıs gibi ana varış ülkeleri üzerindeki yükü hafifletmek için zorunlu bir dayanışma mekanizması öngörüyor. Bu çerçevede AB'de yılda en az 30 bin göçmenin yeniden dağıtılması hedefleniyor. Yeşiller partili Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, reforma yönelik eleştirilere karşı savunma yaptı. Reformun yasallaşması için AB, 6-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinden önce adımlar atmayı hedefliyor. Ancak yeni iltica kurallarının bu yaz yürürlüğe girmesi beklenmiyor. Üye devletlere reformları uygulamak için iki yıl süre tanınıyor.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN