Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2024 Çarşamba

Avrupa'da savaş sesleri: Hazır olun

Avrupa ülkelerinde 'savaş' endişesi yükseliyor. İsveç'in ardından NATO üyesi Norveç de 'olası Rusya saldırılarına karşı hazırlıklı olma' çağrısı yaptı.

Avrupa'da savaş sesleri: Hazır olun

İsveç'in ardından NATO üyesi Norveç de, Rusya'nın potansiyel bir saldırısına karşı hazırlıklı olma konusunda çağrıda bulundu. Norveç Genelkurmay Başkanı Eirik Kristoffersen, NATO ülkelerini 'muhtemel bir Rusya saldırısına karşı' askeri kapasitelerini güçlendirmeye çağırarak, önlerindeki 2-3 yıl içinde bu hazırlık dönemini savunma sanayii yatırımları için kullanmaları gerektiğini vurguladı.

Kristoffersen, İsveçli mevkidaşıyla aynı görüşte olduğunu belirterek, Norveç halkına '3 gün boyunca dış yardım almadan hayatta kalabilmeleri için hazırlıklı olmalarını' tavsiye etti. Rusya'nın sürekli silah üretimine geçtiğini ve bu nedenle Norveç'in kendi savunmasını güçlendirmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Avrupa'daki rezervlerin büyük bir kısmının Ukrayna'ya gitmekte olduğunu ve bu yardımın devam etmesi gerektiğini belirtti.

İsveç Sivil Savunma Bakanı Carl Oskar Bohlin de, Rusya'nın ciddiye alınması gerektiğini belirterek, "İsveç'te de savaş olabilir, halkımızın savaşa hazır olması gerekir" dedi.

Bununla birlikte, dün gece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan oylamayla İsveç'in NATO'ya katılım protokolünün onaylanması da kabul edildi.

Pistorius "Savaşa hazır olmalıyız" demişti

Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna'daki savaşın genişleyebileceği uyarısında bulunarak Almanya'nın savaşa hazır olması gerektiğini ifade etmişti. Pistorius, Alman vatandaşlığına sahip olmayan ancak Almanya'da ikamet edenlerin silahlı kuvvetlere katılmasına izin verilmesini önermişti. Alman bakan ayrıca güvenlik nedeniyle borç freninde reform yapılması gerektiğini savunuyor.

Rusya'ya karşı 300 bin kişilik NATO ordusu

Geçtiğimiz hafta basına sızan gizli ordu belgelerinden birinde, 2025 yılının yazında 30 bin Alman askerinin de katıldığı 300 bin kişilik bir NATO ordusunun, Rusya'yla çatışmaya girebileceği iddia edilmişti.

Geri Dön 24 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN