Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ekim 2023 Cumartesi

Avrupa'da işten çıkarma dalgası

Olağanüstü enflasyonu kontrol altına almak için artırılan faizler, şirketler üzerindeki baskıyı artırınca olan yine işçilere oldu. Avrupa'da büyük şirketler binlerce çalışanı işten çıkarıyor.

Avrupa'daki merkez bankaları, son iki yılda görülen olağandışı enflasyon sorununu çözmek için hızlı faiz artışlarına gitmeye başladı. Bu adımlarla enflasyon kontrol altına alınırken, yüksek faizler nedeniyle şirketler üzerinde ekonomik baskı artmaya başladı. Bu nedenle, teknoloji, finans, gayrimenkul, medya, telekom, otomotiv, ve kimya gibi birçok sektörden Avrupa'daki şirketler, maliyetleri azaltmak amacıyla işten çıkarmaları artırma yoluna gidiyor.

Nokia, 2026'ya kadar 14 bin kişiyi işten çıkaracak

Bu çerçevede, Finlandiya merkezli telekom ekipmanı üreticisi Nokia, 2026'ya kadar 800 milyon ila 1,2 milyar avro tasarruf yapma hedefiyle 14 bin çalışanını işten çıkaracağını açıkladı. Benzer şekilde, İngiltere merkezli havacılık, mühendislik ve savunma şirketi Rolls-Royce da daha fazla verimlilik ve yeniden yapılanma amacıyla yaklaşık 2 bin 500 çalışanını işten çıkarma kararı aldı.

Ayrıca, Paris merkezli BNP PARIBAS, KPMG vergi ve danışmanlık firması, Almanya'da bulunan kimyasal şirketi Lanxess, Finlandiya merkezli ağaç malzemeleri üreticisi Fiskars ve İsviçre'nin en büyük bankası UBS gibi büyük Avrupa şirketleri de son iki ay içinde işten çıkarma kararları almıştır.

Geri Dön 21 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN