Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Avrupa'da 10 bin üzeri nakit ödeme yasaklanıyor

Avrupa Parlamentosu, kara para aklamayla mücadele amacıyla 10 bin avro ve üzerindeki nakit ödemeleri yasaklama kararı aldı.

Avrupa'da 10 bin üzeri nakit ödeme yasaklanıyor

Bu yeni düzenleme, mücevher ve değerli taş ticareti, lüks otomobiller, özel uçaklar ve gemiler gibi yüksek değerli ürünlerin alımında geçerli olacak. Lüks ürün satıcıları, müşterilerinin kimliklerini doğrulamak ve şüpheli işlemleri yetkililere bildirmekle yükümlü olacak. Bu yasal değişiklikle birlikte, Avrupa'da kara para aklamayı önlemek amacıyla Frankfurt am Main merkezli bir kurum olan Amla (Kara Para Aklamayı Önleme Kurumu) kurulacak.

Futbol kulüpleri de yasaya tabi olacak

2029 yılından itibaren, FC Bayern Münih ve Borussia Dortmund gibi mali açıdan güçlü futbol kulüpleri de bu yasaya tabi olacak. Bu adım, üçüncü ülkelerden gelen yüksek miktardaki yatırımlarla Avrupa'daki profesyonel futbol kulüplerinin kara para aklama için potansiyel bir kapı olabileceği endişesine yanıt olarak geliştirildi.

Süper zenginler sıkı şekilde izlenecek

Ayrıca, yetkililerin 50 milyon avro ve üzerinde varlığı olan süper zengin bireylerin kripto para birimleri ve bankacılık işlemlerini daha sıkı şekilde izlemesi gerekecek. Bu düzenleme, özellikle Rus oligarklarının Avrupa Birliği yaptırımlarını aşmasını engellemeyi hedefliyor.

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN