Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Avrupa Birliği gençlere ücretsiz tren bileti verecek

Avrupa Birliği Komisyonu, "DiscoverEU" programı kapsamında 18 yaşındaki 36 bin gence ücretsiz tren bileti verileceğini duyurdu.

Buna göre 2005 doğumlu gençler, Avrupa Gençlik Portalı sayfası üzerinden sorulan soruları cevaplamaları gerektiği, başvuruların 18 Ekim’e kadar devam edeceği bildirildi. 

AB ülkelerinin yanı sıra Erasmus+ programına dahil olan İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye'den gençlerin de ücretsiz tren bileti kazanabileceği belirtildi. Başvuruların, bugünden itibaren, "https://youth.europa.eu/discovereu_en" adresi üzerinden yapılabileceği açıklandı. 

Söz konusu biletler, 1 Mart 2024 ile 31 Mayıs 2025 tarihleri arasında en fazla 30 gün boyunca kullanabilecek.  Programa kabul edilen gençler toplu taşıma, kültürel faaliyetler, konaklama, gıda ve spor etkinliklerinden de 40 bin noktada indirim hakkı kazanacak. 

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN