Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Kasım 2023 Çarşamba

Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yüzde 2,9 oldu

Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon eylülde yüzde 4,3 iken ekimde yüzde 2,9 olarak kaydedildi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avro Bölgesi'nin ekim ayına ilişkin enflasyon öncü verilerini açıkladı. Buna göre, Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon eylülde yüzde 4,3 iken ekimde yüzde 2,9 olarak kaydedildi. Ekimde bir önceki aya göre ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 0,1 arttı.

Piyasa beklentileri, Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyonun ekimde yüzde 3,1 olacağı yönündeydi. Ancak yıllık enflasyon verisi, piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti. Enflasyonun bileşenlerine bakıldığında, en yüksek yıllık enflasyon yüzde 7,5 ile gıda, alkol ve tütün ürünlerinde görüldü. Onu yüzde 4,6 ile hizmetler, yüzde 3,5 ile enerji dışı sanayi ürünleri takip etti.

Enerji ürünleri ise yüzde 11,1 geriledi. Ayrıca, Eurostat, Avro Bölgesi'nde 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH) öncü verilerini açıkladı. Bu verilere göre, 20 üyeli Avro Bölgesi'nde mevsimsellikten arındırılmış GSYH, 2023'ün üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,1 azaldı.

Geri Dön 01 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN