Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2024 Perşembe

AB, tartışmalı yeni göç ile iltica planını açıkladı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, uzun süren tartışmaların ardından kabul edilen yeni Göç ve İltica Anlaşması'nın yol haritasını açıkladı.

AB, tartışmalı yeni göç ile iltica planını açıkladı

Komisyon, anlaşmanın 2026 yılına kadar uygulanabilmesi için gerekli düzenlemeleri başlattığını duyurdu. Anlaşma, tüm üye ülkelerin onayının ardından 12 Haziran 2026'da yürürlüğe girecek.

Göç ve İltica Anlaşması Ortak Uygulama Planı, üye ülkelerin yeni mevzuatı 2026 ortasına kadar uygulamaya başlaması için gereken adımları belirliyor. Bu planın yıl sonuna kadar üye ülkeler tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

Yeni kurallar, göç yükünü ilk varış ülkelerinden alarak tüm AB ülkeleri arasında dağıtmayı amaçlıyor. Anlaşma, AB'nin dış sınırlarını güçlendirmeyi, iltica başvurularının hızlı sonuçlandırılmasını, başvurusu reddedilenlerin hızla geri gönderilmesini ve kaynak ülkelerle işbirliğinin artırılmasını hedefliyor.

Sığınmacıların kimlikleri, AB'ye varışlarından sonraki birkaç gün içinde belirlenerek veri tabanında saklanacak. Bu, sığınmacının risk durumu ve kalıp kalmayacağı konusunda hızlı karar verilmesini sağlayacak. Ayrıca, aşırı yük altında olduğunu düşünen bir ülke, daha fazla dayanışma talep edebilecek. Kriz durumlarında, 27 üye ülke birlikte karar alacak.

Yeni anlaşma, güvenli ilân edilen menşe veya geçiş ülkelerine daha hızlı sınır dışı işlemlerine de olanak tanıyacak.

Geri Dön 13 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN