Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ekim 2023 Cumartesi

AB düzensiz göçmenlerin hızla geri göndermeye hazırlanıyor

Avrupa Birliği (AB), Fransa ve Belçika'daki son saldırıların ardından AB içinde yasal olarak bulunma hakkı olmayan kişilerin menşe ülkelerine iade edilmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

AB Komisyonu İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson, son saldırıların bir 'uyanış çağrısı' olduğunu belirtti. Saldırganların sığınma başvurularının reddedilmesine rağmen AB içinde yaşayabilmiş olmalarının üzerine düşünülmesi gerektiğini ifade etti ve 2008 tarihli iade direktifinin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bununla birlikte, AB ülkeleri, bazı sınırlarda kontrolleri artırarak anlaşmayı kısmen askıya aldılar. Örnekse İtalya, Slovenya ile olan sınır kapılarında kontrolleri yeniden uygulamaya koydu ve Slovenya da benzer bir adımı Hırvatistan ve Macaristan sınırlarında güvenlik kontrollerini gerçekleştirmeye başlayarak attı. Slovenya İçişleri Bakanı Bostjan Poklukar, Avrupa'daki terör tehdidini gerekçe göstererek bu geçici uygulamayı duyurdu.

İspanya ise Bulgaristan ve Romanya'nın Schengen bölgesine dahil edilmesini sağlamaya çalışıyor ancak bu konuda Avusturya'nın vetosu engel oluyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Bulgaristan ve Romanya'nın Schengen bölgesinin bir parçası olduğunu kanıtladığını belirterek, onların bu bölgeye dahil edilmesini destekliyor. Ancak bu adım, Avusturya'nın itirazıyla karşı karşıya. Romanya ise eğer Viyana daha fazla itiraz ederse, Avrupa Adalet Divanı'na başvurmakla tehdit ediyor. Schengen bölgesine yeni üyelerin kabul edilmesi, AB İçişleri Konseyi'nin oybirliği ile alınan bir karara bağlı.

Geri Dön 21 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN