Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2024 Çarşamba

Viyana'da her üç çocuktan biri Müslüman

Başkent Viyana'da yapılan araştırmayla, her üç ilkokul çocuğundan birinin Müslüman olduğu ortaya çıktı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da Eğitim Dairesi tarafından yapılan bir araştırma, devlet okullarındaki her üç ilkokul çocuğundan birinin Müslüman olduğunu ortaya koydu. Bu oran, okulların yüzde 90'ını kapsıyor. 2017 yılında ise öğrencilerin yüzde 31'i Katolik, yüzde 28'i ise Müslümandı.

Yeni Avusturya Partisi'nden (NEOS) Christoph Wiederkehr, dinin özel bir mesele olduğunu belirterek, "Ancak inanç demokrasiye zarar vermeye başlarsa bu sorun olur" dedi. Wiederkehr, okullarda demokrasi ve inanç özgürlüğü üzerine derslerin müfredata eklenmesi gerektiğini savundu.

Araştırmada, kendini Müslüman olarak tanımlayan gençlerin çoğunun çok dindar olduğu ve kadın-erkek eşitliği, cinsel yönelim ve antisemitizm konularında radikal görüşlere sahip oldukları gözlemlendi.

Geri Dön 12 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN