Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Türkiye'ye giden kuzenlerin çantasında 700 bin avro yakalandı

Viyana Havalimanı'nda, İstanbul'a seyahat eden iki erkek yolcunun bavullarında toplamda 700 bin avro nakit para bulundu.

Türkiye'ye giden kuzenlerin çantasında 700 bin avro yakalandı

Şahısların kuzen olduğu ve birinin el bagajında ilk olarak 320 bin avro tespit edildiği belirtildi. Polisin, "Yanınızda daha fazla nakit para var mı?" sorusuna yolcuların "Hayır" cevabı vermesine rağmen, diğer bavullarda yapılan aramada ek olarak 380 bin avro daha bulundu. Yolcular, bu parayı Türkiye'de yapacakları alışveriş için kullanacaklarını iddia ettiler.

Paraya geçici olarak el konuldu

Yolcuların yanlarında bildirmedikleri bu yüksek miktarda nakit para bulundurdukları için gümrük yetkilileri tarafından paraya geçici olarak el konuldu ve mali soruşturma başlatıldı. Avusturya Maliye Bakanı Magnus Brunner, yolcuların 10 bin avrodan fazla nakit para taşıdıklarında bunu gümrüğe bildirmeleri gerektiğini, aksi takdirde kara para aklama ve terör finansmanı gibi yasa dışı faaliyetlerin önlenmesi amacıyla sorun yaşayabileceklerini açıkladı.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN