Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Silah yasağı suç oranını yarıya indirdi

Viyana'nın Favoriten bölgesinde, 30 Mart'ta başlayan silah yasağı sonrası suç oranları yarıdan fazla azaldı.

Silah yasağı suç oranını yarıya indirdi

Viyana'nın Favoriten bölgesinde altı haftadır yürürlükte olan silah yasağı, suç oranlarında önemli bir düşüş sağladı. İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre, suç oranı yarıdan fazla azaldı ve bugüne kadar 190 rapor sunuldu.

Mart ayı sonundan itibaren, acil servis ekipleri Reumannplatz'daki operasyonlar sırasında çoğunluğu bıçak olmak üzere 11 silaha el koydu. Yeni kurulan gençlik suçları görev gücü (EJK), son iki ay içinde Favoriten'de yaklaşık 1.000 kişiyi kontrol etti ve 190 rapor hazırladı.

İçişleri Bakanı Gerhard Karner (ÖVP), silah yasağının etkili olduğunu belirtti. Federal Şansölye Karl Nehammer de benzer yorumlarda bulundu ve suçun yoğunlaştığı noktalarda önleyici tedbirler almaya devam edeceklerini vurguladı.

Eyalet Kriminal Polis Dairesi Başkanı Gerhard Winkler, silah yasağı sayesinde kasıtlı ağır bedensel zarar verme ve ağırlaştırılmış soygun gibi suçlarda önemli bir azalma olduğunu belirtti.

Silah yasağı bölgesi, Reumannplatz'dan Antonsplatz'ın başlangıcına, Keplerplatz ve Columbusplatz üzerinden ana tren istasyonuna kadar uzanıyor. Batıda Laxenburger Straße, doğuda ise Sonnwendgasse ve Herndlgasse ile sınırlanan bu bölgedeki tedbirler, haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

Muhalefet partileri, bu tedbirleri "halkla ilişkiler gösterisi" olarak nitelendirerek, Favoriten'de daha fazla polis memurunun görevlendirilmesini talep etti. Viyana FPÖ Başkanı Dominik Nepp, Reumannplatz'ta ayrı bir polis karakolu talep etti.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN