Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2024 Cuma

Nehammer'den oy kullanma çağrısı

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer (ÖVP), 9 Haziran'da yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri öncesinde seçmenlere sandığa gitme çağrısında bulundu.

Heute gazetesine konuşan Nehammer, AP’nin sol ideolojilerin hakimiyetinde olduğunu savunarak, benzinli arabalara yönelik yasakları eleştirdi.

Almanya’da bir polis memurunun öldürüldüğü bıçaklı saldırının kendisini derinden etkilediğini ifade eden Nehammer, "Şiddet, Avrupa demokrasisine büyük bir tehdit" dedi. Ayrıca sağ, sol ve Müslüman radikallere karşı Avrupa genelinde daha fazla önlem alınması gerektiğini vurguladı.

Aile birleşimine karşı DNA testi

Nehammer, göçün son bir yılda kısıtlandığını ve aile birleşiminin azaldığını belirtti. "Sistemin suistimal edilmesini DNA testleriyle engelleyeceğiz. Aile birleşiminin yolu, hem gerçek bir aile olmaktan hem de başarılı bir entegrasyondan geçiyor" dedi.

Geçtiğimiz hafta hükûmet, aile birleşimi için DNA testlerinin yapılmasına karar verdi. Konsolosluk çalışanları, bu testler için gerekli eğitimi almaya başlayacak. Aile birleşimi başvurusu yapanlar, DNA testi için yaklaşık 250 avro ödeyecek; başvuru kabul edilirse bu ücret iade edilecek. Ayrıca, aile birleşimi için eşlerin yaş sınırının 18'den 21'e çıkarılması planlanıyor.

Geri Dön 07 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN