Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Kripto para çetesine baskın: 6 kişi tutuklandı

Avusturya’da Kriminal Polis ve Siber Suçlar Merkezi tarafından gerçekleştirilen ortak operasyonda, uluslararası kripto para dolandırıcılığı yapan bir çete çökertildi.

Çete üyelerinin, sosyal medya ve influencerlar aracılığıyla kendilerini kripto para borsasında 'güvenilir aracı kurum' olarak gösterip, binlerce kişiyi 6 milyon avro zarara uğrattıkları bildirildi. Çetenin, 2017’de, "LoopX" adı altında kripto para birimi ile piyasaya giriş yaparak, yatırımcıları yüksek getiri vaadiyle kandırdığı belirtildi. Ancak, LoopX’in hiç bir değeri olmadığı ortaya çıkınca, dolandırıcıların kayıplara karıştığı ifade edildi.

İsviçre’de başlayan operasyonunun, Avusturya’da son bulduğu, tutuklananların yaşlarının 29 ile 40 arasında değiştiği bildirildi.

Avusturya polisi operasyonda, 750 bin avro nakit, iki spor otomobil ve 1,5 milyon avro değerinde bir mülke el koydu.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN