Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2024 Cumartesi

İşsiz sayısı yüzde 11 arttı

Avusturya'da işsizlik oranı, nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artış göstererek 367 bin 847 kişiye ulaştı.

İşsizlik oranı yüzde 6,8'e yükseldi. İşsizlerin 160 binden fazlası yabancı uyruklu olup, bu gruptaki artış oranı yüzde 16,9 olarak kaydedildi. Avusturya kökenli işsizlerin oranı ise yüzde 7 seviyesinde kaldı.

Sektörel bazda en büyük artış inşaat ve sanayi sektörlerinde görülürken, geçici istihdam ve sosyal hizmetler alanında en düşük artış kaydedildi. İşsizlik oranının en yüksek olduğu eyaletler Yukarı Avusturya, Steiermark ve Salzburg olarak belirlendi. Ülkede istihdam edilen toplam insan sayısı ise 3,92 milyon olarak raporlandı.

Mart ayında yayımlanan rapora göre, Avusturya'da yaşayan işsiz Türk vatandaşlarının sayısı 14 bin 425 olarak tespit edildi. Türk vatandaşları, işsizlik sıralamasında Suriyelilerden sonra ikinci sırada yer aldı.

Geri Dön 04 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN