Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2024 Cuma

İçişleri Bakanı Karner: Suriyelileri geri göndermeye kararlıyız

ÖVP'li İçişleri Bakanı Gerhard Karner, "Suriyelileri geri göndermeye kararlıyız, Lazkiye bölgesi oldukça güvenli" diye konuştu.

Avusturya İçişleri Bakanı Gerhard Karner (ÖVP), geçtiğimiz yıl hayata geçirilen sınır kontrollerinin göçmen krizini hafiflettiğini belirtti. Karner, Almanya'da Welt gazetesine verdiği demeçte, "Macaristan sınırında, 2023'ün ilk çeyreğinde 4 bin 500'e yakın düzensiz göçmen yakalanırken, bu yıl mart ayı itibarıyla bu sayı 190'a kadar düştü" dedi. Karner, yasa dışı göçmenlerin çoğunlukla yalnız erkekler olduğunu ve bu durumun neredeyse sona erdiğini açıkladı.

ÖVP'li Bakan, suça karışan sığınmacıların sınır dışı işlemlerinin hızlanacağını belirterek, "Özellikle suç işleyen Afganların gönderilmesi için her şeyi yapacağız" dedi. Suriyeli sığınmacılar konusuna da değinen Karner, "Suriyelileri geri göndermeye kararlıyız, Lazkiye bölgesi oldukça güvenli" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 17 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN