Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

Gençlere ücretsiz iklim bileti başvuruları başladı

Avusturya'da tüm 18 yaşındaki gençlere ücretsiz İklim Bileti (Klimaticket) veriliyor. Bilete başvurular bugün başladı ve 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

Bu yıl 18'inci doğum gününü kutlayan ve Avusturya'da ikamet eden herkes, ücretsiz İklim Bileti'nden faydalanabilir. Bilet, bir yıl boyunca geçerli olacak ve başlangıç tarihi 18'inci yaş günü ile 21'inci yaş gününden bir gün öncesi arasında serbestçe seçilebilecek.

Kaç kişi yararlanabilir?

Hükûmet, bu adımla toplu taşımanın cazibesini artırmayı hedefliyor. Okul veya mesleki eğitim sonrasında değişen ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, gençlere toplu taşıma kullanımı teşvik ediliyor. Yaklaşık 88 bin kişi her yıl bu biletten yararlanabilecek. Çevre Bakanı Leonore Gewessler, "Ücretsiz İklim Bileti ile gençlere küçük bir özgürlük sunuyoruz. Bu, hayatlarının önemli kararlar aldığı bir dönemde oluyor ve ulaşım alışkanlıklarını şekillendiriyor" dedi.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN