Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Nisan 2024 Çarşamba

Eski NATO Genel Sekreteri: Avusturya tarafını seçmek zorunda

Eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, "Tarafsızlığın modası geçti, Avusturya kimin yanında yer alacağını seçmek zorunda" diye konuştu.

Avusturya’da eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Puls24’e verdiği demeçte, tarafsızlığın büyük bir sorun olduğunu savunarak, "Avusturya kimin yanında yer alacağını seçmek zorunda" diye konuştu. Dünyanın sıcak bir savaşa doğru gittiğini savunan Rasmussen, "Soğuk savaş dönemi bitti. Tarafsızlığın modası geçti" ifadelerini kullandı.

Rasmussen, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliklerine dikkat çekerek Avusturya’nın da rolünü yeniden düşünmesi gerektiğini savundu. Rasmussen ayrıca İsrail-İran savaşındaki riskin düşük olduğunu ileri sürdü ve "Bu krizin savaşa dönüşmesi iki ülkenin de çıkarına olmaz" dedi.

Avusturya’da yapılan anketlere göre; halkın büyük bir çoğunluğu Avusturya’ya saldırı olması durumunda diğer ülkelerin askeri destek vermesini istiyor. Ancak başka bir Avrupa Birliği (AB) ülkesine saldırı olması durumunda askeri destek verelim diyenlerin oranı yalnızca yüzde 14 bandında kalıyor.

Geri Dön 17 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN