Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2024 Cuma

Avusturyalıların yüzde 12’si gıda yoksulu

Avusturya Sağlık Şirketi tarafından yapılan bir araştırma, geçtiğimiz yıl halkın yüzde 12’sinin orta ve şiddetli gıda yoksulluğundan etkilendiğini ortaya koydu.

Avusturyalıların yüzde 12’si gıda yoksulu

Raporda, gıda yoksulluğunun özellikle, gençleri, eğitim seviyesi düşük grupları, işsizleri ve hastaları etkilediği belirtildi. Gıda yoksulluğu nedeniyle 420 binden fazla kişinin öğün atlamak zorunda kaldığı veya gün boyunca hiçbir şey yemediği ifade edildi. 

Uzmanlar gıda yoksulluğuyla mücadele etmek için, okullarda ücretsiz yemek verilmesini, aşevlerinin artırılmasını, meyve, sebze ve baklagillerde KDV'nin kaldırılmasını önerdi. Avusturya Sendikalar Konfederasyonu (ÖGB) Federal Genel Müdürü Ingrid Reischl, "Dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olan Avusturya'da insanlar gıda yoksulluğu çekiyorsa, bu siyasi bir skandaldır" diye konuştu.

Geri Dön 03 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN