Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2024 Pazar

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Avusturya'nın gündeminde bu hafta; Viyana'daki silah yasağı ve göç tartışmaları vardı. İşte yaşananlar...

Avusturya'da bu hafta neler yaşandı?

Viyana'nın Favoriten bölgesinde, 30 Mart'ta başlayan silah yasağı sonrası suç oranları yarıdan fazla azaldı. Eyalet Kriminal Polis Dairesi Başkanı Gerhard Winkler, silah yasağı sayesinde kasıtlı ağır bedensel zarar verme ve ağırlaştırılmış soygun gibi suçlarda önemli bir azalma olduğunu belirtti.

Mültecilere DNA testi haftaya başlıyor

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, aile birleşimi sürecinin suistimal edildiğini öne sürerek, sığınmacı ailelere DNA testi yapılmasını önerdi. Bu kapsamda, Federal İçişleri Bakanı Gerhard Karner, gelecek haftadan itibaren aile birleşimi başvurularında DNA testlerinin uygulanmaya başlanacağını açıkladı. Karner, DNA numunelerinin Avusturya'nın yurtdışındaki temsilciliklerinde alınacağını belirtti.

Endonezya'dan işçi alınacak

Öte yandan, Turizm Bakanı Susanne Kraus-Winkler, nitelikli işçi açığını kapatmak amacıyla Endonezya ile bir anlaşma imzalanacağını duyurdu. Bakanın açıklamasında, bu yılın sonuna kadar 10 binden fazla kalifiye işçinin Avusturya'da çalışma hakkı kazanacağı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Karner: Suriyelileri geri göndermeye kararlıyız

ÖVP'li İçişleri Bakanı Gerhard Karner, suça karışan sığınmacıların sınır dışı işlemlerinin hızlanacağını belirterek, "Özellikle suç işleyen Afganların gönderilmesi için her şeyi yapacağız" dedi. Suriyeli sığınmacılar konusuna da değinen Karner, "Suriyelileri geri göndermeye kararlıyız, Lazkiye bölgesi oldukça güvenli" ifadelerini kullandı.

Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin AB üyeliği bir hayal

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Türkiye'de yaptığı açıklamada, "Türkiye yıllardır teoride ve pratikte AB'den uzaklaşıyor. AB, Türkiye için ancak bir hayal olabilir" diye konuştu. Schallenberg, AB ile Türkiye arasında farklı bir komşuluk modeli kurarak yeni perspektiflerin geliştirilebileceğini savundu.

İtfaiyeci onlarca evi kundakladığını itiraf etti

Yukarı Avusturya'ya bağlı Goldwörth kasabasında, bir itfaiyecinin kundaklama suçunu itiraf ettiği ve tutuklandığını duyurdu. 19 yaşındaki genç kadınının söz konusu suçları neden işlediği henüz açıklanmadı.

Geri Dön 19 Mayıs 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN