Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Avusturya Dışişleri Bakanı: Türkiye’nin AB üyeliği bir hayal

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, "Türkiye yıllardır teoride ve pratikte AB'den uzaklaşıyor. AB, Türkiye için ancak bir hayal olabilir" diye konuştu.

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Türkiye’ye resmi bir gezi düzenlendi. Schallenberg, ziyaretinde iki ülke arasındaki tarihi bağları hatırlatarak, Dostluk Anlaşması’nın 100'üncü ve İşçi Alım Anlaşması’nın 60'ıncı yıldönümlerini kutladı.

"Türkiye yıllardır AB'den uzaklaşıyor"

Schallenberg, Türkiye ile işbirliğinin önemine dikkat çekerek, "Türkiye göç ve güvenlik gibi konularda Avusturya ve Avrupa için vazgeçilmez bir öneme sahip” ifadelerini kullandı. Ancak Schallenberg, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğine kesin bir dille karşı olduğunu ifade etti, "Türkiye yıllardır hem teoride hem de pratike AB’den uzaklaşıyor. AB, Türkiye için ancak bir hayal olabilir" diye konuştu.

Schallenberg, AB ile Türkiye arasında farklı bir komşuluk modeli kurarak yeni perspektiflerin geliştirilebileceğini savundu.

Geri Dön 15 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN