Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2024 Cuma

Araştırma: Avusturya mülteci akınıyla başa çıkamıyor

Yapılan son anket, her üç Avusturyalıdan ikisinin, ülkenin göç kriziyle baş edemediğini düşündüğünü ortaya koydu.

Avusturya Entegrasyon Fonu (ÖIF) tarafından gerçekleştirilen Entegrasyon Barometresi'ne göre, Avusturyalıları enflasyon, sağlık hizmetlerindeki yetersizlikler ve göçmenlerin entegrasyon konusu endişelendiriyor. Üç Avusturyalıdan ikisi ülkenin mülteci kriziyle başa çıkamadığını düşünüyor. Ankete katılanların çoğunluğu, sığınmacılarla birlikte yaşamanın zor olduğuna inanıyor. Buna bağlı olarak, siyasal islam ve Müslüman gençlerin radikalleşmesinin endişe verici olduğu belirtiliyor.

Ancak anketlerde, Ukraynalı sığınmacılara bakış açısının daha pozitif olduğu da ortaya çıktı. Avusturyalıların yarısından fazla Ukraynalılarla birarada yaşamanın daha kabul edilebilir olduğunu belirtiyor.

Ankete katılanlar, başarılı bir entegrasyonunun, hukuka ve kültürel değerlere saygı göstermekten ve Almanca’yı konuşabilmekten geçtiğine inanıyor.

Geri Dön 03 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN