Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Airbnb gibi kısa süreli ev kiramalara kısıtlama

Avusturya’nın başkenti Viyana’da, Temmuz 2024’ten itibaren, Airbnb gibi kısa süreli ev kiramalarını kısıtlamak amacıyla yeni kurallar yürürlüğe girecek.

Buna göre, yılda 90 günden fazla kısa dönemli ev kiralamak isteyenlerin belediyeden izin alması gerekecek. Ayrıca apartmandaki diğer ev sahiplerinin de onayının alınması şart olacak. Yeni yönetmeliğe göre, kurallar kentin genelinde geçerli olacak ve ihlâl durumunda 50 bin avroya kadar para cezası uygulanacak.

Viyana’da çevrimiçi platformlar üzerinden kiralanan daire sayısının 10 bin ila 11 bin arasında olduğu tahmin ediliyor. Ancak kayıtlara göre geçtiğimiz mart ayının sonuna kadar yalnızca 150 daire sahibi, 90 günden fazla kirama için izin başvurusunda bulundu. Söz konusu başvuruların yüzde 15'i, apartmanlardaki diğer daire sahiplerinden izin alınmadığı gerekçesiyle reddedildi.

Söz konusu düzenleme ile kentin dokusunun korunması ve yaşam alanlarının turistik merkezlere dönüşmemesi hedefleniyor. Buna ek olarak konut piyasasının sürdürülebilirliği ve uzun süreli konut ihtiyacını karşılanması da planlanıyor.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN